Evde Bakım Hizmeti ihtiyaç sahiplerinin yanında

Tarih: 6 Haziran, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi öz bakım ihtiyacını karşılayamayan yatalak, engelli, hasta ve kimsesiz ihtiyaç sahiplerine yönelik hayata geçirdiği Evde Bakım Hizmeti, Ramazan ayında da yüzleri güldürüyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen anlamlı çalışma ile Ramazan ayında bugüne kadar bin 100 vatandaşa hizmet verildi. Evde Bakım Hizmeti, öz bakım ve ev temizliği gibi birçok hizmeti içerisinde barındırıyor.

RAMAZAN’DA HİZMETE DEVAM
Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda 2006 yılında başlayan Evde Bakım Hizmetiyle birçok vatandaşa hizmet verildi. Ekipler tüm yılda olduğu gibi Ramazan ayında da vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Ramazan ayında şimdiye kadar bin 100 vatandaşa hizmet verildi.

NASIL YARARLANILIYOR
Maddi imkânsızlıklardan, kimsesizlikten veya hastalıktan dolayı oluşan olumsuzlukları önlemek amacı ile hayata geçirilen hizmetten yararlanabilmek için İl Sağlık Müdürlüğü’nün 444 38 33, 333 00 35 numaralı telefonundan irtibata geçiliyor. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmeti servisinin 153 numaralı telefonundan her türlü konuda bilgi veriliyor. Bilgisi alınan hasta vatandaşın evine incelemeye gidilip uygun şartları sağlayanlara birkaç gün içinde gerekli sağlık hizmetleri verilmeye başlanıyor.