Büyükşehirli patenciler Avrupa Şampiyonası’nda

Tarih: 28 Ocak, 2011
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu buz patenciler Birce Atabey ve Ali Demirboğa ile antrenörleri Rana Göçmen İsviçre’nin başkenti Bern’de yapılan Artistik Buz Pateni Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ediyor. Büyük erkeklerde mücadele eden Ali Demirboğa ön elemelerde 11. olarak kısa programda yarışma hakkını elde ederek bir ilki gerçekleştirdi.

ÜNLÜ RAKİPLERLE MÜCADELE

İsviçre’nin başkenti Bern’de düzenlenen ve 38 ülkeden 250’yi aşkın sporcunun katıldığı Artistik Buz Pateni Avrupa Şampiyonası’nda Büyükşehir Kağıtsporlu Birce Atabey ve Ali Demirboğa mücadele ediyor. ISU-Uluslararası Paten Birliği’nin düzenlediği Avrupa kıtasındaki en önemli müsabakaya Artistik Buz Patenindeki ünlü isimlerin tamamı da buz üzerinde müzik eşliğinde hünerlerini gösterecek. Erkekler Bayanlar, Çiftler ve buz dansı kategorilerinde yapılan müsabakaları birçok ülke televizyonu naklen yayınlıyor.

HAFTA SONU SONA ERECEK

Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor’lu Ali Demirboğa Büyük Erkekler kategorisinde yapılan ön elemeyi 21 sporcu arasında 92.58 puan alarak 11. sırada kısa programda yarışma hakkını kazanarak bir ilki gerçekleştirdi. Bayanlar kategorisinde Birce Atabey’e önce kısa programda yarışarak ülkemizi temsil edecek. 30 Ocak 2011 tarihinde sona erecek şampiyonada Büyükşehir Kağıtspor’un sporcuları Birce Atabey ve Ali Demirboğa’nın antrenörlüğünü Büyükşehir Kağıtspor’un milli takımda da görev yapan ismi Rana Göçmen yapıyor.

UZAR BAŞARILAR DİLEDİ

Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor Buz Pateni Branş Sorumlusu Murat Uzar Bern’deki Avrupa Şampiyonasına gitmeden önce sporcularımızı arayarak başarılar diledi. Buz Pateninde sporcularımız önce Avrupa Şampiyonasının ardından Erzurum’daki Dünya Üniversite oyunları gibi zorlu mücadelelerin beklediğini belirten Uzar, “Sporcularımızdan ülkemizi en iyi şekilde temsil etmelerinin bekliyoruz. Onlarla gurur duyuyoruz” dedi.