Büyükşehir’li hokeyciler yeni sezona hazırlanıyor

Tarih: 14 Ekim, 2011
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Geçtiğimiz yıl Buz Hokeyi Süper Ligini ikinci sırada tamamlayan ve şampiyonluğu kıl payı kaçıran Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Buz Hokeyi takımı yeni sezon hazırlıklarına başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Spor Salonlarında çalışmalarını sürdüren mavi beyazlılar, haftada üç idman yapıyor. Antrenör Cengiz Çıplak nezaretinde hazırlıklarını sürdüren Buz Hokeycilerde sakatlıkları bulunan birkaç oyuncu dışında oyuncular tam kadro idmanlarda yer alıyor.

LİGLER ARALIK AYINDA BAŞLAYACAK

Bu sezon, tamamına yakın Kocaelili sporculardan oluşan kadroya, mavi beyazlıların alt yapısından yetişen ve daha sonra transfer olan birkaç isim takviye edilerek kadronun güçlendirilmesi hedefleniyor. Alt yapıdan yetişen ve A Takıma yükselen 17 sporcusuyla, bu sezon liglerde boy gösterecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Alt yapıya verdiği önemi de bir kez daha göstermiş oldu. Mavi Beyazlılar, liglerin başlama tarihi olan Aralık ayına kadar çalışmalarını kendi tesislerinde sürdürmeye devam edecek.

TÜRK BUZ HOKEYİNİN LOKOMOTİFİ

Şube Sorumlu Yöneticisi Nuri Kaya, yaptığı açıklamada, bu sezon alt yapı ağırlık kadroyla ligde mücadele edeceklerini ve bu kadroya bir iki ismin daha geleceğini belirtti. Kaya, hedeflerinin ligde başta centilmenlik olmak üzere zirveye oynayan bir ekip olacaklarını da vurgulayarak, “Antrenörümüz Cengiz Çıplak başta olmak üzere Buz hokeyci sporcularımıza bu konuda güveniyoruz. Amacımız Türk Buz Hokeyinin lokomotifi konumundaki Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Buz Hokeyini daha ileriye götürmek olacaktır” dedi.