Büyükşehir, Erzurum elemelerini geçti

Tarih: 28 Aralık, 2007
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Hafta sonu Erzurum`da düzenlenen Türkiye 1. Kros ligi eleme yarışmalarında Kocaeli`ni temsil eden Büyükşehir Kağıtspor Kros Takımı, takım halinde ikinci olarak Türkiye 1. Kros Ligi yarışlarına devam etmeye hak kazandı.

İLK 12 TAKIM 2. KADEMEYE KALACAK
Atletizm Federasyonu tarafından belirlenen statüye göre 4 kademe halinde yapılacak olan yarışların Erzurum`da yapılan 1. ayağında ilk 12 takım arasına giren takımlar, Türkiye 1. Kros Ligi`nde koşmaya hak kazandı. Kros ligi şampiyonluğunun en önemli isimleri arasında gösterilen temsilcimiz Büyükşehir Kağıtspor, büyük erkekler ve yıldız bayanlarda 2. oldu. 17 sporcusuyla Erzurum`da yapılan yarışlarda takım halinde 2. olan lacivert beyazlılar, kros liginde ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi.

BÜYÜKŞEHİR`İN HEDEFİ BÜYÜK
Büyük erkeklerde ferdi sıralamada 3. olan milli sporcumuz Bekir Karayel bronz madalya kazanırken, yıldız bayanlarda 3. olan Nigar Argun da aynı madalyayı kulübüne kazandırmanın mutluluğunu yaşadı. Branş sorumlusu Barbaros Firal`ın kafile başkanlığında Erzurum`daki elemelere katılan Büyükşehir Kağıtspor Kros Takımı, baş antrenör Suat Tümer ile yardımcı antrenörler Gürel Karslı ve Zafer Köklü nezaretinde 17 sporcusuyla çıktığı yarışlardan istediği sonuçları alarak şehrimize geri döndü. Büyükşehir Kağıtspor Atletizm takım sorumlusu Barbaros Firal, yarışmada alınan sonuçlardan ve sporcuların performansından memnun olduklarını ifade ederken, 7 Ocak tarihinde Amasya`da yapılacak olan Türkiye 1. Kros Ligi ikinci kademe yarışmalarına en iyi şekilde hazırlanacaklarını belirtti. Baş Antrenör Suat Tümer ise, Amasya`da yapılacak olan yarışların puanlama usulüne göre yapılacağına dikkat çekerken, bu yarışlardaki hedeflerinin birincilik olduğunu söyledi. Amasya`da yapılacak yarışlarda Büyük Erkekler ve Yıldız Bayanlar kategorilerinde 12 sporcu yarışacak.