Bir Bilgi Evi de Yuvacık’a

Tarih: 8 Ocak, 2012
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Akçakoca Bilgi Evi ile başladığı eğitim hizmetini hızla devam ettiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi sayısını arttırıyor. Öğrencilerin derslerine büyük katkı sağlayan Bilgi Evleri tüm şehirde bir bir hayata geçiriliyor. Yuvacık’taki eski belediye binasını Bilgi Evi’ne dönüştürmek için çalışma başlatan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, binayı tadilat çalışmalarının ardından hizmete açacak.

ÜÇÜNCÜ KAT BİLGİ EVİ

Kütüphane olarak kullanılan Eski Belediye binasının üçüncü katı tadilatın ardından Bilgi Evi’ne dönüşecek. Üçüncü katta yapılacak çalışmalarla alçı duvarlardan bölmeler yapılarak sınıflar oluşturulacak. Katın kapı doğramaları, fayansları, mutfak dolapları ve tezgâhları elden geçirilecek.

11 BİLGİ EVİ HİZMET VERİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evleri ile Kocaeli’ni adeta eğitim ağı içine aldı. Bugüne kadar Kocaeli’nin çeşitli ilçelerinde 11 adet bilgi evi açıldı. İlköğretim çağındaki çocukların okul sonrası eğitim ihtiyacını karşılayan Bilgi Evleri’nde toplam 19 bin 750 kayıtlı öğrenci bulunuyor. 55 öğretmenin görev yaptığı eğitim kurumlarında 200 bilgisayar, 25 Akıllı Tahta, 45 derslik, 11 kütüphane ve kulüp odası yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi “Her ilçeye Bir Bilgi Evi” hedef ile eğitime verdiği desteği önümüzdeki günlerde de devam ettirecek.

İHALE 10 OCAK’TA

Bilgi Evinde akıllı tahta, kütüphane ve bilgisayar sınıfı bulunacak. Binanın tadilatı için ihale gerçekleştirilecek. İhale 10 Ocak 2012 Salı günü saat 09.00’da Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda yapılacak.