Başkan; Vizyonumuz büyük hedefler

Tarih: 27 Ocak, 2011
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti 3. Teşkilat Eğitim Programı kapsamında yerel icraatlar konusunda katılımcılara bilgi aktardı. A’dan Z’ye Yerel Yönetim Sözlüğü başlıklı bir sunum yapan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Belediyecilik hizmetlerinde vizyonumuz; büyük düşünmek, büyük hedefler belirlemektir’’ dedi.

A’DAN Z’YE YEREL YÖNETİM SÖZLÜĞÜ

Kocaeli Üniversitesi’nin Derbent Uygulama Oteli’nde gerçekleşen programda, Başkan Karaosmanoğlu ilk hafta Gölcük, Karamürsel, Başiskele ve Derince teşkilatlarına Büyükşehir’in Kocaeli genelinde yaptığı çalışmaları sinevizyon eşliğinde ve örneklerle anlattı. Teşkilat mensuplarının büyük ilgi gösterdiği sunumda Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’nde uyguladıkları belediyecilik anlayışını A’dan Z’ye detaylı olarak aktardı.

MİLLETE HİZMET İÇİN VARIZ

Sözlerine hizmet etmek kadar, gönülleri de kazanmanın önemine değinerek başlayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli’nde kaynakları verimli kullanarak, önemli hizmetler yaptık. Vatandaşın yöneticiye güvenmesi ve inanması çok önemlidir. Bir vatandaşımızdan duyduğumuz içten bir teşekkür, içten bir sevinç, bizi de çok mutlu ediyor. Bizler milletimize hizmet için varız’’ ifadesini kullandı.

KOCAELİ ÖNCÜ VE MODEL OLDU

Kocaeli’nin yaptığı çalışmalarla her zaman öncü ve model olduğuna değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Köylerde dahil bütün Kocaeli, Büyükşehir sınırları içine alınınca önce altyapı ve planlama diyerek yola çıktık. Türkiye’de ilk ve tek tüm il sınırlarının tamamı planlanan il Kocaeli’dir. Köylerimizi dahi planlıyoruz. Kurumlar olarak da, kişiler olarak da kendimizi daima yenilemeliyiz’’ açıklamasını yaptı.

A’DAN Z’YE YEREL YÖNETİM SÖZLÜĞÜ

Başkan Karaosmanoğlu’nun sunduğu A’dan Z’ye Yerel Yönetim Sözlüğü’nün bazı başlıkları ise şöyle; Alt yapı: Şehrin omurgası, Bilim: Bilimi rehber olarak alıyoruz, Çevre; Şehrin aynası, Gençlik: Şehrin ilgiyle büyüyüp, meyve verecek fidanları, Hizmet: Ülkeye ve insana verdiğimiz değer, Kadın: Toplumun emektar aktörleri, Ortak akıl; Bütün söz sahipleriyle fikir, yöntem belirlemek, Planlama: 100 yıl sonrasını bile düşünmek, Şeffaflık: Dürüst siyasetin temeli, Ulaşım: Şehrin kalbine giden damarlar, Yenilik: Değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek.