Karaosmanoğlu ‘’Yarınlar için çalışıyoruz’’

Tarih: 6 Haziran, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli İl temsilciliğinin geleneksel hale getirdiği teşkilat iftar programına katıldı. Antikkapı Restoranda gerçekleştirilen iftar programına Türkiye Gençlik Vakfı bünyesinde aktif olarak görev alan yaklaşık 400 gönüllü de eşlik etti. İftar öncesi açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu” Ektiğimiz her tohum fidana, oradan ağaca duracak inşallah. Bizler yarınlar için çalışıyoruz” dedi.

ALLAH GAYRETLERİNİZİ ARTIRSIN
İftar programına AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Vali Yardımcısı Osman Ekşi, TÜGVA Bölge Sorumlusu Mehmet Özcan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Marka Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, İzmit Müftü vekili Burhan Kuzu, TÜGVA önceki dönem İl Başkanı Yusuf Yazıcı, TÜGVA kurucu İl Başkanı Yasin Bulut, İlçe Temsilcileri ve TÜGVA gönüllülerin de hazır bulundu. Programın açılış konuşmasını yapan TÜGVA İl Başkanı Muhammet Hanefi Akbulut, “Bu davaya gönül vermiş insanlardan olan teşkilattaki arkadaşlarımıza bugüne kadar yapmış olduğu ve bundan sonra da yapacağı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Allah gayretlerinizi artırsın inşallah” ifadelerini kullandı.

“YENİDEN BİR DİRİLİŞ HAREKETİ BAŞLADI”
İftar yemeği öncesi bir konuşma gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “TÜGVA, gençliğimizi geleceğe hazırlayan, öz güveni yüksek bir nesli yetiştirme gayreti içinde olan bir vakfımızdır. Bizim medeniyetimiz vakıf medeniyetidir. Vakıflarımız ile birlikte yeniden bir diriliş hareketi başladı. TÜGVA’da bunlarda birisidir. Vakıf çalışmalarına daha çok önem vereceğiz. Allah’ın rızasını kazanmak için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağız. Ektiğimiz her tohum fidana, oradan ağaca duracak inşallah. Bizler yarınlar için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

GENÇ YÖNETİCİLERE KATILIM SERTİFİKALARI VERİLDİ
AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de yaptığı konuşmada, “TÜGVA’nın çalışmalarını yakından takip ediyor ve gurur duyuyorum. Sizlere ihtiyacımız var. Allah sizlere güç kuvvet versin” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından haftalarca süren “Genç Yönetici” okuluna katılan öğrencilere katılım sertifikası verildi. Sertifikaları Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ve Marka Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu takdim etti. Daha sonra salondakiler Dünya Kur’an-ı Kerim Okuma ikincisi Hafız İlyas Himyevi’nin Kur’an tilavetini dinlediler.