Karaosmanoğlu, Dadaşları konuk etti

Tarih: 23 Aralık, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun ve yönetimini makamında konuk etti. Bugün pek çok renk ve desenin iç içe geçtiği bir ebru güzelliğinde adeta bir sanat eseri durumunda olan Kocaeli’nin kardeşlik hukukuna dikkat eden bir kent olduğunu ziyarette özellikle vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu güzel şehrin güzel mensuplarından biri de Erzurumlu hemşerilerimizdir. Erzurumlu Kocaelililer olarak, şehrimizin önemli dinamiklerinden birisiniz” dedi.

“SOSYAL DOKUSUNDA KENDİSİNİ HİSSETTİRİYOR, GÜVEN VERİYOR”
Kocaeli’ndeki Erzurumlu hemşerilerimizin hepsi de şehrin ekonomisine, toplumsal yaşamına, kültürüne, sanatına, edebiyatına çok büyük katkılarda bulunuyorlar açıklaması da yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Başkanlık yıllarım boyunca buna yakından şahit oldum. Doktorlar, mühendisler, siyasetçiler, sanatçılar ve meslek erbapları yetiştirdiniz. Bu şehre kesintisiz katkınız herkese örnek oluyor. Erzurumlu hemşerilerimiz, kente ayrı bir tat ve yaşam aşkı veriyorlar. Dadaşların o dillere destan mertliği, yiğitliği, yardımseverliği kentimiz sosyal dokusunda kendisini hissettiriyor, güven veriyor” şeklinde konuştu.

“KOCAELİ ÇOK DAHA İLERİYE TAŞINACAKTIR”
Erzurumluların Kocaeli’ne renk ve dinamizm kattığını da ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Erzurum belki yol olarak çok uzak. Kışı ve soğuğu meşhur; ama kalben çok sıcak ve çok yakın bir şehir. Ve bu güzel şehrimiz varlığınızla, sesinizle, emeğinizle, türkülerinizle, yemeklerinizle daha da güzel olmaya devam ediyor. Hep birlikte el ele verip ülkemizde ve kentimizde istikrar sürdükçe, adalet ve gelişim devam ettikçe Kocaeli çok daha ileriye taşınacaktır” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.