Gelecek nesil annelerin ellerinde şekillenecektir

Tarih: 13 Mayıs, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü dolayısı ile Sekapark’ta anlamlı bir etkinliğe imza attı. Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi’ne katılan kadınlar ve aileleri Sekapark’ta düzenlenen festivalde bir araya geldi. Gün boyu süren ve piknik havasında geçen özel etkinlikte, anneleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yalnız bırakmadı. Başkan Karaosmanoğlu bir insanın dünyada tadabileceği en güzel mutluluğun anne olmak olduğunu vurgulayarak” Annelik kutsal bir görevdir. Annenin çocuklarını yetiştirirken gösterdiği özen de aynı değerdedir. Sizlerin yetiştirdiği vatanını, milletini seven nesiller, annelerimizin ellerinde şekillenecektir” dedi.

ANNELİK DUYGUSU EN DEĞERLİSİDİR
Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı Anneler Günü Festivali’nde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu” Öncelikle tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum. Bir annenin bebeğini kucağına aldığında hissettiği duygu kadar, insanı mutlu eden bir şey yoktur. Evladını canım diyerek saran bir annenin sevincini tarif etmeye kalksak sanıyorum kelimeler kifayetsiz kalır.” şeklinde konuştu.

EVDEN OKULA HAYDİ ANNELER SPORA
Vatanını, milletini seven, dinini, diyanetini bilen, ülkesini dünyaya öncü ve örnek etme azmiyle çalışan nesiller, siz kıymetli annelerimizin ellerinde şekillenecektir. Çocuklarınızın gelişimleri üzerindeki tüm olumlu sosyal etkiler siz annelerin en kıymetli başarısı olacaktır. Bizler, çocuklarınıza örnek olun, Hem kendiniz sağlıklı ve mutlu olun hem çocuklarını hem de çevrenizi mutlu edin istiyoruz. İşte bu nedenle Evden Okula Haydi Anneler Spora dedik” ifadelerini kullandı.

ANNENİN ASIL GAYESİ
Bu hayatta anne olmanın asıl gayesinin bir çocuğa kılavuzluk edebilmek, ona hayatta nasıl yol alması gerektiğini öğretebilmek olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu” Hepinizi bu düşüncelerle hürmetle selamlıyorum. Tekrar tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Sağlıklı, bol sporlu günler diliyorum” dedi.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU
Piknik havasında geçen festivalde kadınlar 20 dakikalık egzersiz yaparken, halat çekme, voleybol gibi minik ödüllü spor yarışmaları yapıldı. Anneler ve çocuklardan oluşan iki ayrı koro şarkılar söyledi. Anneler renkli görüntüler oluşturdu.