Başkan, ‘Regaib Kandili Mübarek Olsun’

Tarih: 21 Mart, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Mübarek üç ayların başında yer alan Regaib Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kandillerin öneminden bahsederek, birlik ve beraberliğimizin vurgulandığı en önemli gecelerden biri olan Regaib Kandilini kutladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu mesajında, “Aziz milletimizin üç aylar içinde özel bir önem verdiği ve Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini ihsan ettiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başında yer alan Regaib Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.


Başkan Karaosmanoğlu mesajında; “Bu mübarek gün ve geceler, günlük işlerin ve telaşların ağırlığından bunalan ruhlarımızı dinlendirmek, Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli imkânlardır. Bu sebeple, mübarek üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bu anlamda değerlendirmemiz gereken önemli gecelerden birisi de hep birlikte huşu içinde idrak edeceğimiz, af ve merhametin müjdecisi Regaib Kandili’dir. Bu geceyi, Peygamber Efendimiz (SAV)’in ‘Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şaban ayının 15’inci gecesi, Cuma geceleri, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı geceleri” şeklindeki hadis-i şerifinin de idrakiyle bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz” dedi.
Başkan Karaosmanoğlu mesajını; “İslâm Dünyası’nın birlik ve beraberliğine vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, bütün hemşehrilerimin ve Müslüman âleminin Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum” ifadeleriyle tamamladı.