Başkan Karaosmanoğlu, "Şehitlerimize Minnettarız"

Tarih: 16 Mart, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Dünyaya milletimizin bütün imkânsızlıklara rağmen neler yapabileceğinin gösteren muhteşem bir destan olan Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, mesajında şehit ve gazilerimize minnettar olduğumuzu belirterek, “Bugünlere onlar sayesinde gelebildik” dedi.


Başkan Karaosmanoğlu, Çanakkale Zaferi’nin 7’den 77’ye; herkesin birlik ve beraberlik içinde yazdığı ve dilden dile, nesilden nesile aktarılan bir kahramanlık destanı olduğunu ifade etti.
Başkan Karaosmanoğlu, mesajında şunları beliertti; “Çanakkale Zaferi, bizi biz yapan en önemli değerlerimizden birisidir. Vatan sevgisinin en müstesna ve muhteşem ifadesi olan Çanakkale Zaferi, ölüme gözünü kırpmadan giden Mehmetçiğimizin kanıyla yazdığı bir destanıdır. Üzerinden bir asırdan fazla zaman geçmesine rağmen Türk Milleti, Çanakkale’yi her zaman aynı coşkuyla yüreğinde yaşamıştır. Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin bir ve bütün olduğunun dünyaya ilanıdır. Çanakkale geçilmez diyen ve bugün de Afrin’de, terörle mücadelede, dedeleri gibi vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Bu vatan onlara minnettardır. Başta Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizin ruhları şad olsun.”