Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Fırsatçıları Zabıtamıza ihbar edin’’

Tarih: 4 Ekim, 2018
a a a

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Karabaş Mahallesi İkizli Çeşme bölgesi ile Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi. Samimi sohbetlerle gerçekleştirerek esnaflara bereketli işler dileyen Başkan Karaosmanoğlu, “Ahilik anlayışı içerisinde esnafımızın bu dönemde daha hassas davrandığını görmek beni mutlu ediyor. Güçlü olduklarını ve vatandaşlarımızla olan yakın ilişkisiyle de esnafımızın bir kez daha kalitesini ortaya koymaktadır. Kendi içerisinde gereksiz ve haksız ürünlere zam yapanlara da gerekli müdahaleyi yapmaktadır. Zaten Zabıta ekiplerimiz de bu anlamda esnaflarımızla ve hemşerilerimizle ortaklaşa çalışmaktadır” açıklamasını yaptı.

“ÜLKE SAFINDA DURMASIYLA ORTAYA ÇIKAN BİR ENERJİDİR”
Bizim medeniyetimizde, milli ve medeniyet ruhumuzda esnaf ve sanatkarın öneminin çok büyük olduğunu da ziyaretlerinde ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye ekonomisi, bu tür tehditler ve saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür. Esnafımızın millet ve ülke safında durmasıyla ortaya çıkan enerjisi çok önemlidir. Özellikle bu dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, haksız zamlarla vatandaşımızın cüzdanındaki paraya göz koymuş ticaret erbaplarıyla da yakından ilgileniyoruz. Zaten esnafımız bu konuda bizlere ve kontrolleri yapan ekiplerimize yardımcı oluyor. Milletimiz ve devletimizin kurumları halka haksız zamlarla daha fazla kazanayım diyen ticaret hane sahiplerine gereken dersi vermektedir” açıklamasını yaptı.

“ZABITAMIZA İHBARDA BULUNMALARINI İSTİYORUM”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir sanayiciyi, tüccarı, çalışanı, vatandaşı vicdan ve ahlak yoksunu tefecilerin, iyi günde ortaya çıkıp kötü günde kaybolan fırsatçıların insafına terk etmeyeceklerinin altını çizdiğini ziyaretlerinde söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Ekiplerimiz bu noktada gayretli bir çalışmanın içerisindeler. Haksız kazanç elde etmek için etiketlerle fahiş biçimde oynayanları, stokçuluk yapanları Büyükşehir Belediyesi Zabıtasına (153) ihbarda bulunmalarını istiyorum. Vatandaşlarımızın sağlık ve maddi acıdan herhangi bir zarar görmemesi için hal ve marketlerdeki denetimlerimize devam ediyoruz. Zabıta ekiplerimiz şehir genelindeki hallerde ruhsat ve meyve sebzeleri tazelik acısından kontrol ediyor. Ayrıca ekiplerimiz marketlerdeki ürün etiketlerini de denetliyor. Bir kez daha Cumhurbaşkanımızın çağrısına ek olarak halkımızı bu konuda duyarlı olmaya, bizleri her türlü haksız kazanç elde etmek isteyenleri ihbar etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

“BU KENTİN GELİŞİMİ İÇİN ADETA EMEK BÖLÜŞÜMÜ YAPIYORUZ”
“Kocaeli’mizin her alanda büyüdüğünü ve geliştiğini görmek de bizleri mutlu ediyor” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yerel yönetimler olarak bizler, hemşehrilerimizle birlikte bu kenti dünya arenasına altın harflerle kazımak için hep birlikte gayret gösteriyoruz. Bizler bu kentin gelişimi için adeta emek bölüşümü yapıyoruz. Herkes kendi üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor. Bu nedenle duramayız, durmamalıyız. Hedefleri hep daha ileriye taşımalıyız. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere 2023’ü, 2071’i hedef gösteriyor. Çünkü bizler bu ülkenin, bu kentin sadece havasını, toprağını, suyunu paylaşmıyoruz. Biz bir kentin derdini de bölüşüyoruz, sevincini, başarılarını da bölüşüyoruz. Birbirimize karşı sorumluyuz. Yaptığımız işe verim, yaşadığımız ülkeye ve şehre güzellik katıyoruz. Bir bütünün parçaları gibiyiz” vurgusu da yaptı.