Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Dünün eskimiş öğretileri geride kaldı’’

Tarih: 30 Mayıs, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Mustafa Paşa Ortaokulu’nu ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin “Deneyerek Öğreniyorum” projesi kapsamında yaptığı Fen Laboratuvarının açılışını gerçekleştiren Karaosmanoğlu, “Fen laboratuvarlarını okullarımızda hizmete almaya başladık. Bizim amacımız teorik bilgiyi pratiğe çevirmektir. Sistemli bir şekilde kültürel, sosyal, spor ve farklı alanlarda çocuklarımızı yönlendirecek projeler üretiyoruz. Günümüzde belli dönemlerde ifade edilen can sıkıntısının ilacı çalışmaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak bizim sloganımız “Çalışınca Oluyor” olduğunu da hatırlatmak isterim. Dünün eskimiş “Yat yat uyu, uyu uyu yat” öğretileri gerilerde kalmıştır. Bugün çalış, üret, buluş yap kodlamasını çocuklarımıza ve gençlere yapıyoruz” dedi.

“AZİZ SANCAR GİBİ BİZLERİ GURURLANDIRACAKLAR”
AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar’ın da eşlik ettiği ziyaret ve açılışta okul müdürü Seyfettin Bozçalı’dan eğitimle alakalı detaylı bilgi alan Karaosmanoğlu, öğrencilerle olan sohbet toplantısında, “Türkiye daha çok zenginleştikçe çok daha güzel projeleri hayata geçireceğiz” diyerek şunları kaydetti: “Türkiye zor bir coğrafyadadır. Düşmanları her türlü adımı atmaktan çekinmeyen bir coğrafyanın üzerinde yaşıyoruz. Vatanımız bizimdir ve ebediyete kadar da bizim kalacaktır. Bunu kabullenmekte zorlandıkları aşikârdır. Ancak onların kurduğu tuzaklara düşmemek için çocuklarımızı ve gençlerimizi güzel yetiştireceğiz. Türkiye’yi yıkmak isteyenler başarılı olamayacaklar Allah’ın izniyle. Bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıkacağız. Bu laboratuvarları çocuklarımızın daha donanımlı yetişmesi için yaptık. İnşallah bilim insanları olacaklar ve Aziz Sancar gibi bizleri gururlandıracaklar” ifadelerini sarf etti.

“ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE GÜZEL İMKÂNLAR SUNUYORUZ”
Açılışın ve öğrencilerle olan birlikteliğinin ardından atölyelerdeki gençlerin çalışmalarını izleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ülkeye hizmet etmek için, millete hizmet etmek için, insanlığa hizmet etmek için çalışmak lazım, kararlılık lazım, vizyon lazım, hepsinden önemlisi aşk ve iştiyak lazım” açıklamasını yaptı. Bu anlayışla geçen 15 yılda Türkiye’nin ve Kocaeli’nin bilimin her alanında ileriye taşıyacak çalışmalara destek verildiğini de özellikle vurgulayan Karaosmanoğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamaları da şu şekilde tamamladı: “Türkiye’nin savunma sanayiinde ABD’ye ve batı ülkelerine bağımlı olduğu günler inşallah geride kalıyor. İstediğimiz silahı “Kongre müsaade etmiyor” cevabı ile karşılaşarak alamadığımız o günler artık kendi üretimimizle geride kaldı. Ama kötü komşu bizi ev sahibi yaptı. Türkiye’nin şu anda silahlı ve silahsız insansız hava araçları ile zırhlı araçlarını kendisinin yaptığını, tanklarını yapmaya başladığını ve artık savunmadaki ihtiyaçlarının büyük bir kısmını kendi ürünlerimizle karşılaştığımız günlere kavuştuk. Ülkemiz geldiği yer itibariyle, kimsenin yurt dışına gittiğinde daha fazla imkâna, daha fazla fırsata, daha fazla desteğe kavuşamayacağını görüyoruz. İşte bu geldiğimiz noktanın devamı için okullarımıza bu gibi yatırımlarla çocuklarımıza ve gençlerimize güzel imkânlar sunuyoruz.”