Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bizim gençlik konusunda kızıl elmamız var’’

Tarih: 5 Haziran, 2018
a a a

Arşiv Niteliğindedir

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hayata geçirdikleri sosyal projelerle dikkatleri üzerine çeken Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz ve üyelerini makamında kabul etti. Platform üyelerinden ortaya koydukları çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, “Enerji dolu olmanız ve toplumun beklentilerine dönük yeni yaklaşımlar sergilediğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Sosyal hayatın tüm renklerini içerisinde barındırmanız ve gençlik üzerine yaptığınız farkındalık çalışmaları için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

ŞENGÖZ, “ÇOK GÜZEL BİR MOZAİK HALİNE GELDİK”
Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz ziyarette Başkan Karaosmanoğlu’na günün anısına tablo da hediye etti. Büyük bir istişare toplantısıyla startını verdikleri platformun kısa süre içerisinde kentin bütün renkleri ile buluştuğunu dile getiren Şengöz, “İzmit’te çok güzel bir mozaik haline geldik. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, tüm arkadaşlarımızla İzmit ve Kocaeli paydasında buluşarak önemli çalışmalara imza attık. Hiçbir siyasi partiye angaje olmadan kendini bu kente ait hisseden, bu kent için kalbi atan bir ekiple yolumuza hızla devam ediyoruz. Heyecanımız, şehrimizin güzel insanlarına ve gençlerine faydalı olabilmektir” ifadelerini sarf etti.

“KENTİN BİZDEN BEKLENTİLERİNE CEVAP VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Genç İzmitliler Platformu hakkında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na detaylı bilgi veren Şengöz, gençliği çok önemsediklerini ve kamu spotlarıyla farkındalık çalışmaları yaptıklarını belirtti. Gönüllere dokunmak ve ulaşılabilir olmak için platforma olarak çok çalıştıklarını da söyleyen Şengöz, “Erzak kampanyamızla Ramazan’ı daha bereketli bir hale getirmek için çalışma yaptık. İhtiyaç sahiplerine erzak kolilerimizi ulaştırdık. Engellilerle ilgi projelerimizi hala yürütüyoruz. İnsanımızın sosyal projelerde yer alması için de teşvik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak hareket ederek kentin bizden beklentilerine cevap vermeye çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

“ÖZELLİKLE GENÇLİĞE YOĞUNLAŞMANIZI SİZLERDEN İSTİYORUM”
“Gençliğin elini taşın altına koymasının şahsını her zaman gururlandırmıştır” diyerek platformun ortaya koyduğu hizmetleri takdir eden Başkan Karaosmanoğlu’da, “Ülkemizin ve kentimizin kalkınması, gelişmesi ve huzurlu bir şekilde yoluna devam etmesi için dertlenmeniz beni çok mutlu etmiştir. Gelecek muhakkak ki gençlerimizindir. Çalışmalarınızda size başarılar dilerken özellikle gençliğe yoğunlaşmanızı sizlerden istiyorum. Ortaya koyacağınız ve geniş bir gençlik kitlelerini etkileyecek sürekli ve verimli her projenizde sizlerin yanındayım, destekçisiyim. Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin sosyal projeler başta olmak üzere gençlik alanında hayata geçirdiği projelerle örnektir. Yıllardır ortaya koyduğumuz bu anlayış ülkemizde bir ekol ve yerel yönetim anlayışı olmuştur” dedi.

“ZİRVEDE BİR GENÇLİK İSTİYORUZ”
“AR-GE birimimiz çalışmalarına devam ediyor” diyen Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz, “Ülkemiz gençliğinin gerek kentimiz gerekse dünyada söz sahibi olacağını biliyoruz. Bu anlayışla hareket ediyor ve gençlerimizin daha fazla özgüvenli hareket etmesi için çalışıyoruz. Platform olarak ortak paydamız her daim vatanımız ve kentimizdir” şeklinde konuştu.” Türkiye’nin en büyük itici gücü gençliğidir” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlerimizden bir gününü, bir saatini, bir anını dahi boşa geçirmemelerini istiyorum. Bizim gençlik konusunda kızıl elmamız var. Sanatı, kültürü, estetiği ve her alanda ortaya koyacağı çalışmalarla zirvede bir gençlik istiyoruz. Kendilerini tek bir alanda değil bütün alanlarda geliştirmelerini istiyoruz. İşte bu da sizin gibi platformlar sayesinde olacağını da biliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.