Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mehmetkose@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

Anne Şehir’de açık havada spor egzersizleri başladı

Tarih: 9 Haziran, 2020
a a a

Tüm dünyada etkisini gösteren Pandemi sürecinin ardından kontrollü hayat süreci başladı. Evden çıkamayan vatandaşların hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olabilmeleri için Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında “Mesafe Spora Engel Değil” adı altında açık havada egzersizler başladı.

EGZERSİZLER YENİDEN BAŞLADI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs salgınının ardından faaliyetlerini durdurmuştu. Spor salonlarının kapatılmasının ardından Anne Şehir programı sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınlar ile evde devam etmişti.

MESAFE SPORA ENGEL DEĞİL
Cumhurbaşkanlığı’nın yeni normalleşme sürecinin ardından Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı yeniden başladı. Bu kez “Mesafe Spora Engel Değil” sloganıyla yapılan egzersizler açık havada gerçekleştirildi. Uzun bir aradan sonra etkinliğe katılan anneler SEKASEM bahçesinde spor yaptı.

SOSYAL MESAFELİ SPOR
Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında, açık havada gerçekleştirilen etkinlikte sağlık personeli de hazır bulundu. SEKASEM bahçesindeki çimlere daireler çizilerek 2 metre sosyal mesafe kuralına uyulması sağlandı. Ayrıca sosyal mesafe kuralları çerçevesinde Anne Şehir katılımcıların çocuklarına da özel spor etkinlikleri gerçekleştirildi.

UZUN BİR ARADAN SONRA SPOR
40 dakika süren spor egzersizlerinde katılımcı anneler; “Bizleri düşünen Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz. Spor her bir aile, birey için önemli. Aileniniz ve toplumun sağlığı için spor şart. Uzun zamandır arkadaşlarımızla bir araya gelemiyorduk. Uzaktan, sarılmasak da burada olmamız bize çok iyi geldi” ifadelerini kullandı. “Mesafe Spora Engel Değil” adı altında gerçekleşen spor faaliyetleri hakkında 318 21 50 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.