Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı

0262 325 60 91

cenanturan@kocaeli.bel.tr

Salim Dervişoğlu Caddesi yeşillendirildi

Tarih: 10 Kasım, 2019
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, modern hale getirilen İzmit Salim Dervişoğlu Caddesi’ndeki çalışmalar devam ediyor. D – 100 karayoluna alternatif olarak hizmet veren ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı caddenin orta refüjü yeşillendirildi. Caddeye yaklaşık 13 bin adet bitki ve ağaç dikildi.

ORTA REFÜJ DÜZENLEMESİ

D-100 Karayoluna alternatif olarak hizmet veren ve çift şeritli modern bir görünüme kavuşan Salim Dervişoğlu Caddesi’nde yeşillendirme çalışmaları yapıldı. Kısa bir süre önce ikinci etabı trafiğe açılan Salim Dervişoğlu Caddesi’nde, şehrin estetiğine uygun şık bir görüntü kazandırmak için ekipler peyzaj düzenlemesi ve ağaç dikimi gerçekleştirdi.

AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI

İlk Adım Köprüsü’nden başlayan ikinci etap çalışmaları kapsamında Çuhane Caddesi’ne uzanan 2 kilometrelik yolda orta refüj düzenlemesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil alanlar Dairesi Başkanlığı’nca yapılan çalışmada orta refüj kaldırımlar ve parkların ağaç dikimi gerçekleştirildi. 24 personelin görev yaptığı çalışmalar kapsamında bölgeye 12 bin 984 adet ateş dikeni, 15 adet top mazı, 15 smargat mazı dikildi.