İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı

0262 318 12 00

0262 318 12 01

insankaynaklari@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir’de eğitimcilere yetişkin eğitimi ve özellikleri semineri

Tarih: 2 Haziran, 2015
a a a
Büyükşehir'de eğitimcilere yetişkin eğitimi ve özellikleri semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilen ‘’Yetişkin Eğitimi ve Özellikleri’’ konulu eğitim semineri Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nejat İra tarafından, Büyükşehir Meclis Salonu’nda başladı. Bir hafta boyunca 40 saat olarak gerçekleştirilecek eğitime Büyükşehir personeli katılım gösteriyor.

EĞİTİCİ YAŞANTIYI SAĞLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde konuşan Yrd. Doç. Dr. Nejat İra, ‘’Bir eğitici yaşantıyı sağlayan kişidir. Kaliteli bir hayatın başlangıcı eğitimden gelir. Eğitimci kişiye kaliteli yaşantı sağlar‘’ dedi.

YETİŞKİN EĞİTİMİ İLE İLGİLİ AYRINTILAR

Toplantıda yetişkinlere verilecek eğitimlerin metotları ile ilgili bilgiler verildi. Her bireyin farklı bir eğitim metoduyla bilgiyi alabileceğinin altının çizildiği eğitimde, ‘’Kişiler yetişkin olduklarında yaşantılarına göre olan eğitim modeliyle daha çok öğrenme sağlar‘’ konusu işlendi.

KİŞİNİN YAŞANTISI EĞİTİM İLE YÜKSELİR

Kişinin yaşantısının eğitimle şekilleneceğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. İra, ‘’Kişi yaşantısının kalitesini eğitiminden alır. Ne kadar çok yararlı eğitim alır ise hayat tarzının kalitesi daha da artar. Her yaşta eğitim alınmalı öğrenmenin yaşının olmadığı unutulmamalıdır‘’ dedi.