Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir Kağıtspor’un Olimpiyat Gururları

Tarih: 15 Haziran, 2016
a a a

Hasan Gemici gibi Olimpiyat şampiyonu olmuş efsane güreşçiyi bünyesinde çıkaran ve tarihinde bir çok Olimpiyat derecesi bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, yeniden yeni zaferler yaşamak istiyor. Brezilya’nın Rio şehrinde düzenlenecek olan 2016 Rio Olimpiyatları’na katılacak olan mavi beyazlı sporcular, geçmişte elde ettiği bu başarıları bir kez daha yenilemek için kolları sıvadı. Judo’da Bekir Özlü, Atıcılık’ta Erdinç Kebapçı ile Olimpiyatlarda mücadele edecek olan Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu sporcular antrenörleri ve yöneticileri, Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal’a Olimpiyatlar öncesi başarı sözü verdi.

AĞUSTOS AYINDA YAPILACAK

5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya'nın ikinci en büyük kenti olan Rio de Janeiro'da düzenlenecek olan Olimpiyat oyunlarına kısa bir süre kala, Olimpiyat kotası alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü sporcuları Olimpiyatlarda başarı sözü verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nde gerçekleşen Olimpiyat sporcularının ziyaretinde Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Kulüp Genel Sekreteri Fatih Özkaraaslan, Kulüp yöneticisi Fikret Yıldız, Olimpiyat sporcuları Erdinç Kebapçı, Bekir Özlü ile antrenörleri Ali Emre Güray ve Hüseyin Özkan yer aldı.

ÜÇ SPORCUYLA RİO’YA KATILIYORUZ

Ay Yıldızlı Olimpik milli sporcularla gurur duyduklarını ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Olimpiyatlar öncesi şunları söyledi. “Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, büyük bir camia. Alt yapıdaki sporcularımızdan, üst yapıdaki müsabık sporcularımıza kadar hepsi spor ahlakıyla yetişiyor, kentimizi ve ülkemizi önemli yerlerde temsil ediyorlar. Rio’ya, iki Olimpiyat bir de Paralimpik olmak üzere üç sporcumuzla katılacağız.”dedi.

SAYILI SPORCULAR ARASINDA

Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, “Başarılı Judocumuz Bekir Özlü ile yine her attığını vuran Atıcımız Erdinç Kebapçı, ülkemizi kentimizi Rio’da temsil edecek. Paralimpik’te ise Engelli Masa Tenisi branşında Neslihan Kavas, bizleri Rio’da temsil edecek isimler arasında. Binlerce sporcuyu geçerek, zorlu Olimpiyat kotalarını aşan sporcularımız, Dünya’nın sayılı sporcularından biri durumunda. Bir sporcunun en büyük hedefi Olimpiyatlara giderek, ülkemizi burada temsil etmektir. Bugün Büyükşehir Kağıtspor ailesinde, bu haklı gururu yaşayacak olan üç kardeşimiz var. Sporcularımızın, Brezilya’da ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyor, ve kendilerine başarılar diliyoruz. Kalbimiz Rio’da onlarla birlikte atacak” dedi.