Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir Spor Okulu öğrencilerinden İznik çıkartması

Tarih: 13 Haziran, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Ücretsiz Spor Okulu öğrencileri kültürel gezilerini sürdürüyor. Kısa bir süre önce Çanakkale Şehitliği’ne giden öğrenciler için geçtiğimiz hafta da İznik gezisi düzenlendi. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı imkânlar çerçevesinde dünyada eşine az rastlanan ve bütünüyle açık hava müzesi olan İznik’i görme fırsatı yakaladı.

İZNİK’İN GÜZELLİKLERİNİ TANIDILAR

Ücretsiz Spor Okulları’nın Karamürsel ilçesinde basketbol, Cimnastik, voleybol, masa tenisi ve yüzme branşlarında eğitim alan 128 öğrencisi geçtiğimiz hafta Anadolu Selçuklu Devleti’nin ilk başkenti olan İznik’i ziyaret etti. Öğrencilere gezi sırasında eğitmenleri eşlik etti. Spor Okulu öğrencileri, adeta bir açık hava müzesini andıran İznik’te tarihi ve turistik yerleri gezdi. Öğrencilere burada rehberler tarafından kentin prehistorik çağdan bu güne kadarki gelişimi anlatıldı. Ayrıca İznik’in kendine özgü iklimi, yaz kış bereket saçan toprağı, doğal güzellikleri, İznik gölü ile dünyaca ünlü çinileri sporculara tanıtıldı. Sporcular çömlek atölyelerine de girerek ustaların çömlek yapmasını izledi.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU VE BAŞKAN YILDIRIM’A TEŞEKKÜR

Ücretsiz Spor Okulu öğrencileri, kültürel geziler sayesinde önemli merkezlerin tarihi ve turistik güzelliklerini görme fırsatı yakaladıklarını kaydetti. Öğrenciler, kendilerine her türlü imkanı sağlayarak bu gezilere katılmalarını sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.