Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehirli güreşçiler Ramazan öncesi yine kürsüdeydi

Tarih: 8 Haziran, 2016
a a a

Sezona iyi başlayan ve katıldıkları tüm çayır güreşlerinde kürsüden inmeyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu güreşçiler, bu başarısını Ramazan öncesi de sürdürdü. İlk olarak hafta içi Balıkesir Akçalören güreşlerine katılan Büyükşehir Kağıtsporlu güreşçiler, burada dört derece kazandı. Deste küçük boyda Ramazan Sarı ile küçük orta büyük boyda Kazım San birinci oldu. Küçük orta küçük boyda Tunahan Özgül ile küçük orta büyük boyda Mustafa Arslan ise üçüncü oldu.

SAĞANAK YAĞMUR ALTINDA GÜREŞTİLER

Geçtiğimiz hafta sonu 23.’sü gerçekleştirilen geleneksel İstanbul Sancaktepe Belediyesi Yağlı Güreşleri’nde ise 600 pehlivan yağan sağanak yağmurun altında çayırda büyük mücadele verdi. Sancaktepe güreşlerinde deste küçük boyda Ramazan Sarı bu kez de birinci olurken, başaltında ise Nedim Gürel ile Küçük orta büyük boyda Kazım San yine birinciliği kimseye bırakmadı. Küçük orta büyük boyda ise Mustafa Arslan’da üçüncü oldu.

KÖRFEZDE KATILIM YOĞUNDU

Ramazan ayı öncesi son güreş olma özelliğini taşıyan Körfez Belediyesi güreşlerine de pehlivanlar büyük ilgi gösterdi. Bir ay çayırdan uzak kalarak güreşemeyecek olan pehlivanlar, son güreşlerinde varını yoğunu ortaya koyarak çayırda kazanma mücadelesi verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu güreşçilerinde tam kadro katıldığı güreşlerde, mavi beyazlılar hemen hemen her boyda derece almayı başardı.

FİNALLERE KAĞITSPOR DAMGASI VURDU

Final müsabakasında iki Büyükşehir Kağıtsporlu Ercan Gençdoğan ile Abdülhamit Altun başaltı boyunun finalistleri oldu. Müsabaka sonunda Ercan Gençdoğan takım arkadaşı Abdülhamit Altun’u yenerek başaltı boyunun birincisi oldu. Ali İmamoğlu ise bu boyda üçüncü olan bir diğer Kağıtsporlu oldu. Büyük ortada Tanju Gemici bütün rakiplerini yenerek birinci olmayı başardı. Küçük orta büyük boyda gittikleri her güreşte sürekli kürsüde olan iki isim Kazım San ile Mustafa Arslan bu güreşlerde de geleneği bozmayarak, üçüncülük kürsüsünde yerlerini aldılar. Gittiği her yerde birinci olan ve Kırkpınar’ın boyunda en iddialı ismi haline gelen Ramazan Sarı yine birinci olmayı başarırken, takım arkadaşı Muhammed Gökmen ise üçüncü oldu. İki madalyada Kağıtsporlu minik güreşçilerden geldi. Minik bir boyunda Hüseyin Yıldırım, minik iki boyunda ise Salih Emir Güney rakiplerini yenerek boylarında finale kalarak boylarında ikinci olmayı başardı.