Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Yabancı sporcular Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna hayran kaldı

Tarih: 7 Mayıs, 2016
a a a

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Süleyman Yağlıtaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sualtı sporlarına verdiği destek nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak halkın hizmetine sunulan Gebze Olimpik Yüzme Havuzu gündeme geldi. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Süleyman Yağlıtaş Gebze Olimpik Yüzme Havuzunda kısa bir süre önce gerçekleştirilen Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Yarışması’nı hatırlatarak, “Bu tesis yarış boyunca adeta gururumuz oldu. Yarışmaya katılan tüm yabancı kulüpler Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna hayran kaldı. Böyle bir tesis için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

DESTEĞE TEŞEKKÜR

Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’un makamında gerçekleşen teşekkür ziyaretinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Celal Kavas da hazır bulundu. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Süleyman Yağlıtaş, ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin spor ve sporcuya verdiği desteği büyük bir memnuniyetle takip ettiklerini söyledi. Bu çerçevede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sualtı sporlarına da önem verdiğini kaydeden Genel Sekreter Yağlıtaş, söz konusu anlayış ve destek için teşekkür etti.

GEBZE OLİMPİK YÜZME HAVUZU GURURUMUZ OLDU

Bu arada Genel Sekreter Yağlıtaş, geçtiğimiz aylarda Gebze Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan ve 11 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Yarışması’nı hatırlattı. Yarışmaya katılan tüm yabancı kulüplerin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna hayran kaldığını belirten Yağlıtaş, tesisin kendilerinin de gururu olduğunu söyledi. Kocaeli İl Temsilcisi Celal Kavas ise özellikle dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Yarışması Teknik Kurulu’nda yer alan Fransız yetkililerin tesisi çok beğendiklerini ve yarışlarının finalinin de bu tesiste yapılması için girişimde bulunacaklarını kendilerine ifade ettiklerini kaydetti.

SPORUN ALT YAPISI OLAN TESİSLEŞMEYE ÖNEM VERİYORUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Büyükşehir Belediyesi’nin spor ve sporcuya yönelik hizmetlerinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de aynı kararlılıkla devam edeceğini söyledi. Okumuş bu çerçevede sporun alt yapısı olan tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, aldıkları olumlu yaklaşımların kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

TEŞEKKÜR PLAKETİ SUNDU

Ziyaretin sonunda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Süleyman Yağlıtaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sualtı sporlarına verdiği destek nedeniyle Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’a teşekkür plaketi takdim etti.