Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Dünya çocukları, barışın temellerini Kocaeli’de atacak

Tarih: 18 Nisan, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, barışın, huzurun ve mutluluğun temelini atacak olan dünya çocuklarını bu yıl bir kez daha 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda bir araya getiriyor. Dünyanın birçok ülkesinden yüzlerce çocuğun katılımıyla dünyanın kalbi Kocaeli’nde atıyor. Üstelik dünya çocuklarının tümü Kocaelili ailelerin evlerinde misafir oluyor. Üç gün süren fuarda kurulan dostluklar, dünya barışının da temelini atıyor. 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı öncesinde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, ‘’Kocaelili çocuklarımızı ve ailelerini, dünya çocuklarının katılımıyla yapılacak şenliğimize bekliyoruz’’ dedi.

OKUMUŞ BASIN TOPLANTISI YAPTI

Antikkapı’da gerçekleşen basın toplantısında Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş’a Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın eşlik etti. 22-24 Nisan tarihleri arasında Sekapark içindeki Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenecek şenlik için geri sayımın başladığına değinen Genel sekreter Yardımcısı Okumuş, ‘’Bildiğiniz gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı bayram tadında kutlamak ve dünya çocuklarının yüreklerine dostluk, kardeşlik ve barış tohumlarını ekebilmek amacıyla dünya çocuklarını Kocaeli’nde kentimizin çocuklarıyla buluşturacağız. 23 Nisan gününden itibaren birçok ülkeden yüzlerce çocuk, renkli kıyafetleriyle, şarkılarıyla, danslarıyla temasını bilim olarak belirlediğimiz Kocaeli Çocuk Şenliğinde buluşacak’’ dedi.

BU YIL TEMA ‘’ÇOCUK VE BİLİM’’

Dünya ülkelerinden gelen çocukların şenliğinin yanı sıra tüm çocukların katılımıyla düzenlenecek fuar olmak üzere 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği Eğitim ve Eğlence Fuarı’nın iki temel ayağı olduğunu hatırlatan Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş, ‘’Ülkemizde ve tüm dünyada büyük ilgi gören şenliğimiz, bu sene bilim temalı etkinliklerle hem kentimizin çocuklarını hem de bütün dünya çocuklarını kucaklayacak. Yalnız bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarımızda bir değişikliğimiz var. 8. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında düzenleyeceğimiz etkinlikleri hepinizin bildiği gibi Uluslararası Fuar alanımız etrafındaki kavşak çalışmalarımız nedeniyle, yoğunluk yaşanmaması için SEKAPark’taki Kocaeli Bilim Merkezi’nde plânladık. Gala programımızı da Yahya Kaptan Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştireceğiz’’ bilgisini verdi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın da organizasyona katkı vermekten duydukları memnuniyeti ifade etti.

KOCAELİLİ AİLELERİN YANINDA KALACAKLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği Eğitim ve Eğlence Fuarı ise, bu yıl 22-24 Nisan tarihleri arasında beşinci kez kapılarını açıyor.