skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanlığı

Adı Soyadı : Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU
Görevi : Daire Başkanı
Telefon - 1 :
Telefon - 2 :
E-Posta : bcolakoglu@kocaeli.bel.tr
     

1969 yılında Filibe´de doğdu. İlköğrenimini Derince´de, Lise öğrenimini ise Körfez´de tamamladı.
Lisans eğitimini, 1988 1992´de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi´nde yapan ÇOLAKOĞLU, 1993´de başladığı İstanbul Üniversitesi SBE İktisat Politikası Bilim Dalı yüksek lisans programından, “Türkiye´de Devlet İç Borçları ve Ekonomiye Etkileri” konulu tezi ile 1995´de mezun oldu.
1997 yılında girdiği Marmara Üniversitesi SBE İktisat Politikası Bilim Dalı doktora programını, “Avrupa Merkez Bankaları Sistemi´nin (ESCB) Para Politikaları ve T.C. Merkez Bankası´nın ESCB´ye Adaptasyonu” adlı tezi ile 2002´de tamamlayıp “Ekonomi Doktoru” unvanını aldı.
İş hayatına 1993´te Dumlupınar Üniversitesi Bilecik İ.İ.B.F., İktisat Politikası Ana Bilim Dalında Arş. Görevlisi olarak başladı.
2001´de çalıştığı kurumdan ayrılıp, özel bir eğitim kurumunda “uzman eğitmen ve danışman” olarak 2004´e kadar görev yaptı.
Aynı yıl Derince Belediyesi´nde göreve başladı ve “Toplam Kalite Yönetimi” çalışmalarını başlatırken, sırasıyla Başkan Danışmanı ve Yazı İşleri-Personel Eğitim Müdürü olarak görev yaptı.
Ekim 2005´te Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde göreve başlayan ÇOLAKOĞLU sırasıyla Araştırma ve Organizasyon Şube Müdürü, Strateji Geliştirme ve Performans İzleme Şube Müdürü, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı görevlerinde bulundu.
Almanca bilen ÇOLAKOĞLU, evli ve iki erkek çocuk babasıdır. ÇOLAKOĞLU´nun, ekonomi alanında yayınlanmış akademik çalışmaları bulunmaktadır.

back on top