skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Özak, Aydınlar Ocağı’na MİA’yı anlattı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Aydınlar Ocağı yönetim kuruluna ve üyelerine, Merkezi İş Alanı (MİA) fikir projesi hakkında bilgi verdi. Başkan Vekili Özak, “Planın gündeme gelmesi ile mevcut gayrimenkullerde değer artışı oldu. Bu planın gerçekleştirilmesi ve uygulanmasında bölgenin tamamının değeri artacaktır” dedi.

ÖZAK, MİA’YI ANLATTI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın Merkezi İş Alanı (MİA) fikir projesi ile ilgili yaptığı bilgilendirme toplantısı Otel Asya’nın konferans salonunda gerçekleşti. Toplantıya Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr. Halil İbrahim Kahraman, Türk Kızılay İzmit Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, şair ve yazar Süleyman Pekin, Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, Kandıralılar Dernek Başkan Yardımcısı Erdal Baykara, Eski Belediye Başkanı İbrahim Gencer ve Musa Çoşkun, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez, Yardımcısı Selçuk Arslan, eski başkan Ahsen Okyar, Genel Sekreteri Hasan Hasanuzunoğlu ve üyeler, işadamı Mehmet Şenoğlu, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nihat Gökbayrak, Kocaeli Posoflular Dernek Başkanı Hamit Akbulut, eğitimci Ali Aydemir ve Dr. Hasan Dermeci katıldı.

AYDINLAR OCAĞINDAN TEŞEKKÜR

Konferansta konuşma yapan Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez, “MİA Plan çalışmalarının devam ettiği bu süreçte kent kamuoyu ve STK temsilcileri ile görüşmeler yapılırken, fikir katılımlarına da önem veriliyor. Bizlerin de Kocaeli Aydınlar Ocağı olarak kentin geleceğini ilgilendiren MİA planının oluşmasında görüş bildirerek katkı sunmamız yararlı olacaktır. Burada bizleri bilgilendiren Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’a teşekkür ediyoruz” dedi. Sönmez Başkan Vekili Özak’a plaket takdim etti.

BÖLGEDE DEĞER ARTIŞI OLACAK

Kocaeli’nin geleceğini şekillendiren MİA projesini, Aydınlar Ocağı yönetim kurulu üyelerine ve toplantıya katılan STK Temsilcilerine anlatan Başkan Vekili Özak, MİA planının Kocaeli’ne bir değer artışı getireceğine dikkat çekerek, “MİA Planın gündeme getirilmesi ve bu bölgenin geliştirilme çalışmalarının başlaması ile birlikte mevcut bulunan gayrimenkullerde gözle görülür bir değer artışı oldu. Bu planın gerçekleştirilmesi ve uygulanmasıyla bölgenin tamamının değeri artacaktır” şeklinde konuştu.

CANLI DİNAMİK KENT MERKEZİ

Kocaeli’de Eski Gölcük Yolu ile Yeni Gölcük Yolu arasında kalan bölgede kurulması planlanan kısa adı MİA olan Merkezi İş Alanı Planı ile ilgili gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Vekili Özak, “2006 yılında nazım imar planı yapılırken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun ön görüsü ile kentimizin 2023 yılı vizyonuna uygun olacak şekilde yeni kent merkezi belirlenmişti. MİA planı sayesinde oluşması düşünülen yeni kent merkezi ile Kocaeli kentimiz daha nitelikli, daha yaşanabilir canlı ve dinamik bir kent merkezine kavuşmuş olacaktır” dedi.

Son Güncelleme : 28.06.2012 13:08:05
  • Share/Bookmark
  • İçeriği arkadaşına gönder
  • İçeriği Yazdır
İlk değerlendiren siz olun
back on top