skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

ÇEVRE KORUMA VE KONTROL HİZMETLERİ

Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan veya işletilen alanlardaki işyerlerine ve büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda bulunan alanlarda işletilecek yerlere ruhsat vermek ve denetlemek.
Sürdürebilir kalkınma ilkesine uygun olarak çevrenin, tarım alanlarının ve su havzalarının korunmasını sağlamak; ağaçlandırma yapmak; gayrı sıhhı işyerlerini, eğlence yerlerini, halk sağlığına ve çevreye etkisi olan diğer işyerlerini kentin belirli yerlerinde toplamak; inşaat malzemeleri, hurda depolama alanları ve satış yerlerini, hafriyat toprağı, moloz, ve çakıl depolama alanlarını, odun ve kömür satış ve depolama sahalarını belirlemek, bunların taşınmasında çevre kirliliğine meydan vermeyecek tedbirler almak; Büyükşehir katı atık yönetim planını yapmak, yaptırmak,katı atıkların kaynakta toplanması ve aktarma istasyonuna kadar taşınması hariç katı atıkların ve hafriyatın yeniden değerlendirilmesi, depolanması ve berteraf edilmesine ilişkin hizmetleri yerine getirmek, bu amaçla tesisler kurmak, kurdurmak, işletmek veya işlettirmek; sanayi ve tıbbi atıklara ilişkin hizmetleri yürütmek, bunun için gerekli tesisleri kurmak, kurdurmak, işletmek veya işlettirmek; deniz araçlarının atıklarını toplamak, toplatmak, arıtmak ve bununla ilgili gerekli düzenlemeleri yapmak.
Son Güncelleme : 01.07.2010 12:21:24
 • Share/Bookmark
 • İçeriği arkadaşına gönder
 • İçeriği Yazdır
4 kişi beğendi.

Siz de Yorumunuzu ekleyin

 • * Doldurulması Zorunlu Alanlar
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 18 Ocak 2017 Çarşamba

  YAVUZ DOĞAN diyor ki:

  selamlar ben MT/ DEMRE 6 gemısi kaptanı yavuz doğan malum körfezımızde talıhsiz çevre olayı yaşanmıştır bu olardan dolayı çoğu denizci madur olmuştur ben de şuanda hereke demir sahasın da demirdeyim ve şunda gemimin çevresinde kirlilik vardır sorum şudur bana sefer çıkarsa gidtiyim limanda cezayı işlem görürsem bunun sorumlusu kimdir seferden maruz kalırsam bunun zararını kim ödeyecek. yavuz doğan
 • 08 Haziran 2016 Çarşamba

  Hüseyin DEMİREL diyor ki:

  Selamün Aleyküm. Ben Darıca Bayramoğlunda oturuyorum, halk plajı ve kadınlar plajında yosun temizleme çalışmalarınızı görüyorum, ancak hemen devamında yosun batağı var. özellikle Öbitaş sitesi ve mehtap koyu denilen bölgede, bu bölgede neden temizlik yapılmıyor, sıcaklarda buralar çok kokuyor. buralardada insanlar denize giriyor, bu bölgelerde de çalışma yapılacakmı, bilgilendirirseniz sevinirim.
 • 12 Mayıs 2016 Perşembe

  Ümit ERASLAN diyor ki:

  Sayın yetkililer, Yaklaşık 2 ay kadar önce çözüm masasına 95451 nolu talebimde bir istekte bulunmuştum. Ancak herhangi bir cevap dahi gelmedi. Kocaeli Derince çenesuyu çınarlı mahallesi semih sokakta bulunan karaahmet çeşme deresi yüzünden civardak i arsalara imar izni verilmiyor. Adı geçen dere ile alakalı herhngi bir damla ne su nede yatak vardır. Belediyeye yaptğmz başvurularda bölgeye ıslah çalşması yapılması gerektiği söylendi. Yardımınızı rica ederim.
 • 27 Ocak 2016 Çarşamba

  selma öztürk diyor ki:

  belediyemize teşekkür etmek için bu yazıyı yazıyorum. Karla mücadelede şikayet ve isteklerimizde çevre düzenlemede anında hizmet gördüğüm için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Önce devletimizden sonrada izmit belediye çalışanlarından allah razı olsun inşallah
 • 26 Kasım 2015 Perşembe

  Mesut YAZICI diyor ki:

  İş yerimizin önünde bulunan ağaçların hem tabelamızın görünmemesine ve kuruyan yaprakların dökülmesiyle birlikte ofisimizin önünde ciddi bir şekilde kötü görüntü oluşturmaktadır.Bununla ilgili daha önce bikaç kez telefonda görüşme yaptık fakat ilgili bi bilim yardımı olmadı bununla ilgilenmenizi ve ağaçların biran önce budanmasını rica ederiz..
 • 29 Eylül 2015 Salı

  KENAN SOLMAZ diyor ki:

  Kartepe cevre ilaçlamanız yetersiz kalmakta halkı sineklere yem ettiniz kaşınmaktan kırılıyor insanlar
 • 28 Eylül 2015 Pazartesi

  Elif COKEL KALINCIK diyor ki:

  Merhaba ben emek mah. FSMcad.no 23 anadolu apartmaninda oturmaktayim.Bayramdan once gerceklesen pis su gideri kacagi icin bildirim yapilmasina ragmen ilgililer tarafindan bakilmamistir bugun ise gelen bir takim gorevli tarafindan apartman sakinleri cezaya tabi tutulacagi soyleniyor.Bu cezaya otiraz ederek gersginin yapilmasini rica ediyorum . TESEKKUR....
 • 15 Eylül 2015 Salı

  temel kar diyor ki:

  imalat sokok ve eray sokok arası yeşil alan sulama sizteminde arıza olup su yola akıyor ve toprak kayması yuzunden perde duvar cokmuştur bu suyun yola akmasını engellenmesini iztiyoruz ve birde evinin oldu yere oturak ve kamelya verilmesini talep ediyoruz saygılarımla temel kar
 • 22 Mayıs 2015 Cuma

  Talha Yıldız diyor ki:

  Alikahya / Atatürk Mah. / Akarsu Cad. / No : 108 binanın önünde kurumuş bir çam ağacı vardır. Çevreyi tehdit etmektedir. Yetkili arkadaşların bu ağacı gelip kesmeleri önemle rica olur.
back on top