skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Tuana Evleri satışa çıktı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden kent konut yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Topçular Mahallesi’nde Erenler Cedit Konutları’nın yanında yapılacak olan Tuana Evleri 1. Etap Konutları’nın satışına başlandı. İlk etapta 5 blokta 326 dairenin satışa çıktığı Tuana Evleri 1. Etap Konutları’nda 15 Haziran tarihinde 3 blokta 228 daire daha satışa çıkarılacak.

KOCAELİLİLER KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN MEMNUN

Projenin duyurulması amacıyla Sivil Toplum Merkezi’nde düzenlen basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Başkan Danışmanı Ömer Polat, Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, çok sayıda basın mensubu ve vatandaşlar katıldı. Kentsel dönüşümü vatandaşlarla birlikte gerçekleştirdiklerini söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kentsel dönüşümü gerçekleştirirken halkımızın memnuniyetini sağlıyoruz. Kamulaştırma yaparken vatandaşlarımızla yüzde 90 oranında anlaşıyoruz” dedi.

KENT KONUT GÜVEN VERİYOR

Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaelililer Kent Konut’a inanıyor, güveniyor. Daha proje aşamasında dairelerin birçoğu satılıyor. Kocaeli’nin birçok yerinde projelerimizi tamamladık. Yapımı devam eden projelerimiz de var. Kent Konut olarak şimdiye kadar 7 binin üzerinde daireyi teslim ettik. 2013 yılının ilk yarısında 10 binden fazla daireyi vatandaşlarımıza teslim etmiş olacağız.” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK PROJELERDEN BİRİ

Tuana Evleri 1. Etap Konutları’nın 24 bin metrekarelik alana yapıldığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu proje 2012 yılında şu ana kadar açıklanan en büyük projelerden biri olma özelliğini taşıyor. Tuana Evleri toplam 3 etap ve 1400 konuttan oluşacak. Toplamda 290 dönümlük alana yapılacak olan Tuana Evleri’ne isteyen herkes alabilecek” şeklinde konuştu. Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat ise satışına başlanan Tuana Evleri 1. Etap Konutları’nda ilk olarak 326 dairenin 15 Haziran tarihinde ise 228 dairenin satışa çıkarılacağını söyledi.

8 BLOK 554 DAİRE

8 blok 554 daireden oluşan Tuana Evleri 1. Etap Konutları’nda daire tipleri 57 m² ile 233 m² arasında değişen m²’lerde, 1+1, 2+1, 3+1, 3+1 dubleks, 4+1, 4+1 dubleks olarak yapılacak. Daire fiyatları 73 bin’den başlıyor ve seçilen daireye göre değişiyor. Daire bedelinin yüzde 25’i peşinat olarak alınacak, kalan bedel ise anlaşmalı bankalardan kredilendirilecek. Satışa çıkarılan daireler içinden istenilen dairenin seçilebildiği, nokta satış yöntemi ile daire satışı yapılacak.

YENİ VE FARKLI BİR PROJE

İzmit’e yeni ve farklı bir proje kazandıran ‘Tuana Evleri’ içerisinde yer alan peyzajıyla dikkat çekiyor. Her yerde yeşillin farklı bir tonunu göreceğiniz proje içinde bloklar kat bahçeleriyle süslenmiş, sosyal tesisi, geniş bir alanı kaplayan süs havuzu, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, basketbol ve voleybol sahaları ile hem büyükler hem çocuklar için günün yorgunluğundan uzak tatili eve getiren bir ortam sunuluyor.

Son Güncelleme : 06.06.2012 13:57:37
  • Share/Bookmark
  • İçeriği arkadaşına gönder
  • İçeriği Yazdır
1 kişi beğendi.
back on top