skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Evde Bakım karda da devam etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi öz bakım ihtiyacını karşılayamayan yatalak, hasta ve kimsesiz ihtiyaç sahiplerine yönelik hayata geçirdiği Evde Bakım Hizmeti yoğun kar yağışı olduğu bu günlerde aralıksız devam ediyor. Sağlık hizmetlerinin hastanın evine kadar gelinip yapıldığı çalışmadan şu ana kadar 6 bin farklı kişi yararlanarak hayata tutunması sağlandı.

KIŞ AYLARINDA ARALIKSIZ HİZMET

Büyükşehir Belediyesi 2006 yılından itibaren hayata geçirdiği Evde Bakım Hizmeti, birçok iyileşemez denen hastayı sağlığına kavuşturuyor, yürüyemez denilen hastayı ayağa kaldırıyor. Kar yüksekliğinin 1 metreyi aştığı köylere kadar kentin en ücra bölgelerine ulaşılan hizmet ile hasta vatandaşların dertlerine derman olunuyor. Zor şartlara aldırış edilmeden ihtiyaç sahiplerine ulaşılan hizmet ile günde 60 hasta vatandaş evinde tedavisi sağlanıyor.

6 BİN FARKLI VATANDAŞ YARARLANDI

Yara pansumanı, sonda değişimi, fizyoterapi hizmeti gibi sürekli yapılması gereken sağlık hizmetlerinin hastaneye gitmeden evde yapıldığını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz” Hizmetten şu ana kadar 6 bin farklı kişi yararlandı. Yaklaşık 180 bin hasta ziyaretinin gerçekleştiği. ‘Evde Bakım Hizmeti’ ile birçok hasta hayata yeniden merhaba demenin sevincini yaşadı” dedi.

HER TÜRLÜ DESTEK

Hasta ve hasta yakınlarının büyük memnuniyetini kazanan çalışma kapsamında bakım-destek-refakatçi hizmetinden doktor, hemşire ve fizik tedavi hizmetine kadar birçok sağlık hizmeti veriliyor. Kimsesiz yatalak hastaların ev temizliği, kişisel temizliğinin de sağlanıyor.

NASIL YARARLANILIYOR

Maddi imkânsızlıklardan, kimsesizlikten veya hastalıktan dolayı oluşan olumsuzlukları önlemek amacı yapılan hizmetten yararlanabilmek için İl Sağlık Müdürlüğü’nün 444 38 33, 333 00 35 numaralı telefonundan irtibata geçiliyor. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmeti servisinin 321 45 45 numaralı telefonundan her türlü konuda bilgi veriliyor. Bilgisi alınan hasta vatandaşın evine incelemeye gidilip uygun şartları sağlayanlara birkaç gün içinde gerekli sağlık hizmetleri verilmeye başlanıyor.

Son Güncelleme : 12.03.2011 14:31:30
  • Share/Bookmark
  • İçeriği arkadaşına gönder
  • İçeriği Yazdır
İlk değerlendiren siz olun
back on top