skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

KOÜ’lü öğrenciler kazma kürekle işbaşında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe’ye bağlı Arslanbey İzmit Caddesi’ne yaptığı 550 metrelik üst yapı çalışmasını Çevre Koruma Bölümü öğrencileri yerinde inceledi. Çalışmaları takip eden Kocaeli Üniversitesi Çevre Koruma bölümü öğrencileri, ellerine kürekleri alarak Büyükşehir ekiplerine yardım da etti.

ÖĞRENCİLER İNCELEDİ

Modern bulvar çalışmasına Kocaeli Üniversitesi Çevre Koruma öğrencilerinden Büşra Şengül ve Mesut Er, İtfaiyecilik bölümünden Müge Öztürk, Sivil Havacılık bölümünden ise Harun Güçlü katıldı. Öğrenciler bulvarda elektrik hatlarının yer altına alınması ve yağmursuyu risale hattını inceledi. Her gün İzmit Caddesi’nden geçen öğrenciler toplamda iki gidiş iki dönüş olmak üzere dört şeritli olan yolun bulvar haline gelmesine çok sevindi.

550 METRE UZUNLUĞUNDA

İzmit caddesinin sonuna yapılan bulvarın iki ucunda bulunan kavşaklar da yeniden düzenlenecek. Pazar pazarının kurulduğu tarafa ise park ve stoplama alanları yapıldı. Kısa sürede parke bordür ve aşınma asfaltının da bitmesiyle bulvar Arslanbeylilerin hizmetine açılacak. Çalışma kapsamında; İzmit Caddesi’nin 550 metrelik kısmında önce kazı çalışmaları gerçekleştirildi. 4 bin 200 ton temel yapının kullanıldığı çalışmada yola 2 bin ton binder tabakası ardından bin 1320 ton asfalt betonu dökülecek, 3 bin metrekare beton parke ve bin 1200 metre prefabrik bordür ile bin 1200 metre refüj bordürü kullanılacak.

 

Son Güncelleme : 23.01.2011 12:11:56
  • Share/Bookmark
  • İçeriği arkadaşına gönder
  • İçeriği Yazdır
İlk değerlendiren siz olun
back on top