skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Kent Kart’a yoğun ilgi geçiş süresini uzattı

Kocaeli’ndeki özel halk otobüslerinde uygulanmaya başlanacak Kent Kart’a geçiş süresi uzatıldı. 15 Ocak olarak açıklanan Kent Kart’a geçiş son başvuru tarihi yoğun talep üzerine 31 Ocak tarihine alındı. 31 Ocak tarihinden itibaren Kent Kartı olmayan öğrenciler tam ücret ödeyecekler.

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ KENT KARTA GEÇİYOR

İlk defa İzmit şehir içi minibüsleri ve Gebze-İzmit arası çalışan özel halk otobüslerinde uygulanan Kent Kart, farklı bölgelerdeki özel halk otobüslerinde de uygulanmaya başlanacak. Şu anda Körfez, Karamürsel, Alikahya, Uzunçiftlik, Köseköy, Arslanbey, Uzuntarla, Eşme, Suadiye, Derbent, Balaban, Maşukiye gibi bölgelerdeki toplu taşıma araçları Kentkart’a geçiş konusundaki hazırlıklarını tamamladılar.

SON TARİH 31 OCAK

Özel halk otobüslerinde uygulamaya başlanacak Kent Kart’la öğrenciler kent kartsız binişleri için son tarih 31 Ocak. Bu tarihten itibaren öğrenci kent kartı sahibi olmayan öğrenciler tam ücret ödeyecekler. Öğrenci Kentkart uygulaması, Kenkart’lı araçlarda cihazlara gösterilerek sürücü personel müdahalesi olmaksızın öğrenci ücreti tahsil edilecek. Kentkart takılı olmayan araçlarda ise yeni verilen kişiselleştirilmiş indirimli seyahat kartları (Öğrenci Kentkart) sürücülere ibraz edilerek indirimli ücret uygulaması yapılacak.

YOĞUN TALEP VAR

Kocaeli’nde toplam öğrenci Kent Kart sahibi öğrenci sayısı 80 bin civarında. Kent kart sahibi öğrencilerin 40 binine yakını üniversitesi öğrencisi. Başvuru süresinin uzatılmasıyla Kent Kart başvuru sayısı arttı. Toplam Kent Kart başvuru sayısı 10 bini aştı. 31 Ocak tarihine kadar kent kart başvurusunun 20 bini aşması bekleniyor.

BAŞVURULAR İKİ YERDEN YAPILIYOR

Kent Kart başvuruları İzmit Fuar içi Ulaşım Daire Başkanlığını ve Gebze Tatlıkuyu Hizmet binasına yapılabilmekte. Kent kart başvuru için gerekli olan evraklar, okuldan alınan öğrenim belgesi, vesikalık fotoğraf ve 10 TL kart ücreti. Bu belgeler ile kent kart merkezlerine yapılan başvurular ile öğrenci kent kartlarını alabilecekler.

Son Güncelleme : 19.01.2011 11:11:50
  • Share/Bookmark
  • İçeriği arkadaşına gönder
  • İçeriği Yazdır
4 kişi beğendi.
back on top