skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Büyükşehir’in vitrini, Çözüm Masası

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Çözüm Masası’nda incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, vatandaşlardan gelen dilek, istek ve şikâyetleri değerlendirerek, ilgili birimlere ileten ve hızla sonuca ulaştıran Çözüm Masası’nın Büyükşehir’in vitrini olduğunu dile getirdi.

ÇÖZÜM MASASI’NA ZİYARET

Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların sorunlarının çözüme kavuşturulması için hayata geçirdiği Çözüm Masası’nda incelemelerde bulundu. Elektronik dosya sistemiyle çok sayıda dilek, şikâyet ve öneriye kısa sürede cevap verebilen Çözüm Masası’nda denetlemelerde bulunan Başkan Karaosmanoğlu’na Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın eşlik etti. Başkan Karaosmanoğlu, incelemeleri sırasında personelden çalışma sistemiyle ilgili bilgi de aldı.

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞA DEĞER VERİYOR

Başkan Karaosmanoğlu’na Çözüm Masası’na ayda 4 bin500 kişinin gelerek, müracaatta bulunduğu, yaklaşık 2 bin dilekçenin alınarak işleme konulduğu bilgisi verildi. Başkan Karaosmanoğlu, Çözüm Masası’nın yanı sıra 24 saat hizmet veren 444 11 41 numaralı Alo Çağrı Hattı çalışanlarını da ziyaret etti. Ayda 3 binin üzerinde arama yapılan Alo Çağrı Hattı personelinden sistemle ilgili bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, Çözüm Masası’nı Büyükşehir’in ekranı olarak gördüklerini söyledi. Çözüm Masası’nın genç ve güler yüzlü bir personelle hizmet verdiğine değinen Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Çözüm Masası’na gelen vatandaş mutlaka, ‘Benim derdim dinlendi, bana değer verildi ve sorunum çözüme kavuşturuldu’ düşüncesiyle ayrılmalı’’ dedi.

HER GELENE ÇİKOLATA VE KAHVE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin halkla ilişkiler konusunda da model belediye olma vizyonu bulunduğuna dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu’na personel tarafından kahve ikram edildi. Sorunlarına çözüm arayışıyla gelen Kocaelilileri sıcak bir atmosferde, güler yüz ve yakın bir ilgiyle karşılayan Çözüm Masası’nın uzman personeli, kendilerine başvuran tüm vatandaşlara meyve suyu, çikolata kahve ve çay ikramında bulunduklarını, ayrıca vatandaşların kahve makinesinden de ücretsiz olarak yararlanabildiklerini aktardı.

HIZLI TAKİP, HIZLI SONUÇ

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından kurulan sistem sayesinde Çözüm Masası’na başvuran vatandaşların dilek, şikâyet ve önerileri daha etkin şekilde sonuçlandırılması amacıyla tek bir dosyada toplanıyor. Böylece Çözüm Masası’na başvuru yapan her vatandaşın tek bir dosyası bulunuyor.

Vatandaşın belediyeye yapılan tüm başvuruları açılan bu dosya üzerinden takip edilebiliyor. Böylece ilgili birimlerin edinebileceği bilgiler anında dosya üzerinden öğrenilip, sonuçlandırmalar daha etkin bir şekilde vatandaşa iletilebiliyor.

HIZLI GERİ BİLDİRİM

Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’ndaki Çözüm Masası’na bizzat başvurabildiği gibi, 24 saat hizmet veren 444 11 41 numaralı Alo Çağrı Hattı’ndan öneri ve şikâyetlerini bildirebiliyor. Ayrıca 3870 yerel katılım kanalına KOCAELIBLD yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra SMS ile 4141’e mobil yazıp Mobil Cepte programını indirerek de başvurular alınabiliyor. Böylece Çözüm Masası’na başvuran vatandaşların başvuruları sonuçlandığında vatandaşa geri bildirimleri SMS, telefon veya e-posta ile anında yapılıyor.

Son Güncelleme : 04.01.2011 13:29:43
  • Share/Bookmark
  • İçeriği arkadaşına gönder
  • İçeriği Yazdır
1 kişi beğendi.
back on top