skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Havuz saatleri yeniden düzenlendi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Kocaeli’ne kazandırdığı Vinsan ve Plajyolu yarı olimpik yüzme havuzları program değişikliğine gidildi. Bayanlardan gelen talep doğrultusunda saatler değiştirilerek, yeniden düzenlendi.

 

HERKES HAVUZLARDAN YARARLANABİLECEK

‘Her İlçeye Bir Yüzme Havuzu’ projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yüzme havuzları yaz sezonunun gelmesiyle birlikte kapılarını Kocaelililer için açtı. Tam donanımlı yapılan havuzlar Yaz Spor Okulları öğrencilerine, spor kulüplerine ve halka ücretsiz hizmet veriyor. Havuzlar akşam 22.00’ye kadar açık olacak.

 

PLAJYOLU HAVUZ PROGRAMI

Her iki havuz da bakım ve temizlik yapılacağı için Pazartesi günleri yine kapalı olacak. Plajyolu’ndaki havuz Salı günleri 14.00’a kadar yaz spor okullarına hizmet verirken bu saatten sonra bayanlar havuzdan faydalanacak. Çarşamba günü de tamamen bayanlara ayrılırken Perşembe günü 14.00’a kadar yaz spor okulları ve bu saatten sonra da baylar havuzdan faydalanacak. Havuz Cuma günü de tamamen baylara ayrıldı. Cumartesi günü 11.30’a kadar bayanlara Pazar günü 11.30’a kadar baylara ayrılan havuz hafta sonları yine karma olarak hizmet verecek.

 

VİNSAN HAVUZ PROGRAMI

Vinsan’da Pazartesi günleri temizlik var. Salı günleri saat 17.30’a kadar yaz spor okulları ve spor kulüplerine verilecek olan havuz bu saatten sonra bayların hizmetinde olacak. Çarşamba günleri baylara ayrılan havuzda sadece 15.00–17.30 saatleri arasında spor kulüpleri yararlanacak. Perşembe günüleri saat 17.30’a kadar yaz spor okulları ve spor kulüplerinin faydalanacağı havuz bu saatten sonra bayların hizmetinde olacak. Cuma günleri havuz tamamen bayanlara ayrıldı. Cumartesi günü 11.30’a kadar baylara Pazar günü 11.30’a kadar bayanlara ayrılan havuz hafta sonları yine karma olarak hizmet verecek.

 

VİNSAN VE PLAJYOLU’NDA

Kocaeli’nde futbolun dışında diğer spor branşlarını da geliştirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl eski Gölcük Yolu üzerindeki Vinsan Spor Tesisleri’nde ve Plajyolu’nda iki yarı olimpik yüzme havuzu yapmıştı. 475 metrekarelik alana 1,60 metre derinliğe sahip olan havuzların yanında idari bölüm, soyunma odaları, bay ve bayan duş bölümleri de yer alıyor.

 

HAVUZLARDAN YARARLANABİLME ŞARTLARI

 

• Başvuru formu doldurularak tesis yetkililerine teslim edilecek

• Sağlık raporu alınacak ve idrar tahlili yaptırılacak18 yaş altı çocuklar 18 yaşından büyük velileriyle havuza girebilecek

• 0–6 yaş arası çocuklar seans ayrımına tabi değil

• Havuza bonesiz girilmeyecek

 

Son Güncelleme : 08.07.2010 11:00:11
  • Share/Bookmark
  • İçeriği arkadaşına gönder
  • İçeriği Yazdır
17 kişi beğendi.
back on top