skip to navigation

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Evlere huzur hastalara sağlık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine yönelik 2006 yılından itibaren uyguladığı” Evde Bakım Hizmeti” vatandaşların dertlerine çare bulmaya devam ediyor. İhtiyaç sahiplerini hayata bağlayan sistem sayesinde kent genelinde bu güne kadar 75 bin ziyaret gerçekleştirildi.  
 
İHTİYACI OLAN HERKESE

Büyükşehir Belediyesi yaklaşık üç yıldır uyguladığı ve hastaların evlerine kadar sağlık hizmetinin ulaştırıldığı “Hasta Bakım” Hizmeti her geçen yıl kalitesini artırarak Kocaeli genelinde hizmet vermeye devam ediyor. Yatalak, kimsesiz, kendi öz bakım ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlara hiçbir ücret istemeden üstelik bulundukları yerde sağlık ihtiyaçlarının giderildiği çalışmada birçok ihtiyaç sahibi yeniden hayata merhaba diyebildi.
 
ÜÇ YILDA 75 BİN ZİYARET

İyileşemez, yürüyemez denen birçok hastanın düzelmesini sağlayan hizmet hakkında açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz 2007’ de 25 bin olan ziyaret sayısının şu ana kadar 75 bin sayısına ulaştığına dikkat çekti. Dr. Poyraz sistemin üç aşamadan çalıştığını ifade etti. İlk aşamanın ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi, ikinci aşamasının doktor ziyaretleri ile teşhis ve tedavinin yapılması, 3. aşamanın ise hemşire, fizyoterapist, bakım destek, refakatçi, hasta bakıcı, hasta takip hizmetlerinin verilmesinin olduğunun altını çizdi.
 
HEDEF 150 BİN

AK Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül kimsesiz, ve yoksul vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalardan biri olan Hasta Bakım Hizmeti’nin önemine değindi. Gönül, önümüzdeki yıllarda Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal politikalarına devam edeceğini ifade ederek hedefin 150 bin hasta ziyareti olduğunun altını çizdi.
 
5 FİRMA TEKLİF VERDİ

Yaklaşık üç yıldır bu hizmeti kent genelinde uygulayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni dönem için geçtiğimiz gün Evde Bakım Hizmeti” ihalesini gerçekleştirdi. Toplam 29 aylık bir süre için yapılan ihaleye  5 firma teklif verdi. Teklifleri inceleyecek olan komisyon incelemenin ardından  kazanan firmayı açıklayacak. Firmaların isimleri ve teklifleri ise şöyle; TR Sağlık Hizmetleri 4 milyon 794 bin TL, Sıla Danışmanlık LTD Sağlık Hizmetleri 5 milyon 392 bin 100 TL, Özel Evde Bakım Hizmetleri 5 milyon 295 bin TL, Ayber İnşaat Medikal Sağlık Hizmetleri 7 milyon 958 bin TL ve Özel Akademi Hastanesi Sağlık Hizmetleri 4 milyon 416 bin 500 TL.
 
 
Son Güncelleme : 16.07.2009 11:32:48
  • Share/Bookmark
  • İçeriği arkadaşına gönder
  • İçeriği Yazdır
İlk değerlendiren siz olun

Siz de Yorumunuzu ekleyin

  • * Doldurulması Zorunlu Alanlar
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
back on top